Ar jūsų oda tampa neįtikėtinai jautri?
Mūsų odą sudaro keletas audinio sluoksnių, kurie apsaugo mus nuo aplinkos poveikio. Tai yra mūsų kūno pirminis gynybos barjeras - siena, kuri neleidžia priešams peržengti ribos. Tuomet, kai mūsų epidermis nebegali įvykdyti savo apsauginės funkcijos, mūsų odos būklė paūmėja: ji tampa raudona, dirgli, niežtinti ir įsitempusi.
Priežastys?
Mūsų oda tampa nepaprastai jautri ir reaguoja į viską, kuomet jos apsauginis barjeras yra pažeistas. Aplinkos faktoriai (šaltis, saulė, drėgmė) ir dirginančios medžiagos (tarša, alergenai, cigarečių dūmai) gali įsiskverbti į mūsų epidermį. Ir nuo to mūsų jautri oda gali tapti kritinės būklės.
Odos valymas žaloja mano jautrią odą
Ar valydami odą jaučiate dirginimą?
Ar ji atrodo šiek tiek paraudusi po valomojo gelio naudojimo?
Ar jaučiate tempimo pojūtį vien pažvelgus į micelinio vandens buteliuką?
Nepanikuokite! Yra daugybė valiklių, kurie yra skirti reaguojančiai, jautriai odai. Palepinkite save valikliu, skirtu itin jautriai odai, kurio sudėtyje nėra paviršių veikiančių aktyviųjų medžiagų - jos ir toliau žalotų jūsų epidermį. Pasirinkite švelnias priemones: pienelius, kremus ar valomuosius aliejus, iš riebių, minkštinančių struktūrų, kurie ištirpdins bet kokį makiažą ar nešvarumus ir netrinant ir taip pažeidžiamo jūsų veido. Nuplaukite valiklį su terminiu vandeniu, kad nuramintumėte ir sudrėkintumėte savo odą. Venkite vandens iš krano, kadangi jame esančios kalkės tik dar labiau išdžiovins ir taip perdžiuvusį epidermį. Švelniai nuvalykite perteklių servetėle arba vatos diskeliu. Ir pajusite kaip Jūsų oda vėl kvėpuoja su palengvėjimu!
Mano jautri oda negali būti plaunama
Neplaukite ir nevalykite savo odos ryte. Rytinis valymas nepadeda atsikratyti toksinų, susikaupusių nakties metu, o jautriai odai reikia pertraukos, jei norite padėti jai išsaugoti savo apsauginį hidrolipidinį sluoksnį. Paprasčiausiai papurškite ją raminančiu terminiu vandeniu ar gėlių vandeniu (ramunėlių, rožių, apelsinų žiedų vandeniu), kad ją švelniai ir gaiviai pažadintumėte.
Mano jautri oda nepakenčia kremų
Jei jūsų jautri oda nepriima dieninių ar naktinių kremų, tai reiškia, kad jos hidrolipidinis sluosnis jau nebegali apsaugoti epidermio. Jūsų oda išdžius ir bus nepakeliamai sudirgusi ir niežtinti. Tačiau neatsisakykite kremų, kadangi jūsų odą vistiek reikia drėkinti, maitinti ir raminti, o labiausiai reikia apsaugoti nuo aplinkos. Viskas, ko jums reikia, yra pasirinkti tinkamą produktą! Rinkitės kremus, skirtus jautriai odai, kurie sudėtyje turi minkštinamųjų medžiagų (tokių kaip glicerinas), kad jūsų oda būtų minkšta; raminančiųjų ingridientų (tokių kaip pantenolis), kad nuramintų sudirginimus; drėkinančių ingridientų (tokių kaip taukmedžio sviestas), kad būtų kompensuota drėgmės stoka; bei filmogeninių sudedamųjų dalių (tokių kaip parafinas), kad būtų sukurtas apsauginis sluoksnis.
Mūsų patarimas?
Tepkite tokius kremus, kurie turi kuo mažiau sudedamųjų dalių, nes tai padės išvengti nereikalingų odos paūmėjimų.
Net ir nuo makiažo naudojimo jaučiuosi siaubingai
Jei jūs norite uždengti savo raudonus, sudirgusios odos dėmes, bet jūsų oda tam priešinasi... Nesirūpinkite, mes neversime jūsų išeiti be makiažo!
Turėti jautrią odą dar nereiškia, kad turite gyventi be makiažo. Visiškai priešingai: truputėlis kosmetikos priemonių gali suteikti papildomą, apsauginį barjerą. Jums tiesiog reikia pasirinkti produktus, tinkančius jūsu odai. Kaip ir valymo priemonės bei kremai, yra daugybė makiažo produktų, sukurtų itin reaguojančiai bei jautriai odai. Jie yra hipoalergiški bei dermatologiškai patikrinti. Pasirinkite produktus, kurie leidžia jūsų odai kvėpuoti, neužkemša porų, ir yra sukurti mineralų pagrindu (švelnesni odai) ir nekomedogeniniai. Papildomas patarimas: jei norite užmaskuoti raudonus plėmus, naudokite žalios spalvos korektorių prieš tepant makiažo pagrindą.
Kaip aš galiu išvengti odos paūmejimų?
Norint išvengti paūmėjimų, jums teks imtis keleto paprastų priemonių. Tai padės apsaugoti jūsų odą:
- saugokite savo odą nuo aplinkos faktorių (šalčio, karščio, saulės)
- venkite užterštos aplinkos (tiek viduje, tiek lauke)
- neperkaitinkite kambarių ir palaikykite juose tinkamą drėgmės lygį
- meskite rūkyti
- valgykite subalansuotą maistą, su daug omega 3 ir 6
- maudykitės trumpai šiltoje (ne karštoje) vonioje ar duše
- gerkite daug nealkoholinių gėrimų ir/arba 1,5 ltr vandens per dieną
- nuosekliai drėkinkite savo odą produktais, kurie yra tinkami jautriai odai